Триденну міжнародну конференцію на тему «Урядування для стійкості цифрової Європи» проведено поточного тижня у стінах Національного університету «Одеська юридична академія».

У конференції у форматах «off-line» та «on-line» взяли участь більше 40 вітчизняних і зарубіжних науковців, журналістів та громадських діячів зі Сполучених Штатів, Швеції, Іспанії, Болгарії, Північної Македонії та України. Серед особливостей конференції є те, що до її підготовки та обговорення доповідей долучалися і студенти-магістри спеціальностей «Міжнародна журналістика» та «Публічне управління та адміністрування». 

Протидію онлайн-дезінформації та поширенню у соціальних мережах Сполучених Штатів, Швеції, Іспанії фейкових новин щодо ковіду, вакцинації обговорено в рамках «круглого столу» за участі міжнародних експертів. Особливий інтерес при цьому викликала дискусійна презентація професора Михайла Мінакова (Інститут Кеннана, Вашингтон, США), присвячена процесам європеїзації, які мають місце у країнах Європейського Союзу та Східного Партнерства, у т.ч. в Україні.

Як зазначила доктор наук з державного управління, професор кафедри журналістики НУ «ОЮА», професор Тетяна Маляренко, розвиток інформаційних технологій сприяє не лише розширенню спектру можливостей, а й спектру загроз, пов'язаних з кібератаками, поширенням дезінформації через комп’ютерні мережі. Вона висловила жаль з приводу того, що в Україні, яка наразі потерпає від гібридної агресії, міждисциплінарні напрямки досліджень (цифрова журналістика, кібер-безпека) є недостатньо розвинутими. «Даний проект шляхом залучення провідних європейських, українських експертів та науковців до діалогу та обміну думками покликаний заповнити прогалину у дослідженнях кібер-безпеки та ініціювати нові проекти, цікаві як для української, так і для європейської академічної спільноти», - наголосила Тетяна Маляренко.

Захід проводився неурядовою організацію «Український інститут кризового менеджменту та розв’язання конфліктів» у партнерстві з факультетом журналістики Національного університету «Одеська юридична академія» у межах міжнародного проекту «У напрямку більш безпечної цифрової Європи: багаторівневе урядування для протидії онлайн-дезінформації та гібридним загрозам», який фінансується програмою імені Жана Моне, Європейського Союзу.

Прес-центр факультету 

журналістики «НУ ОЮА».

Фото Регіни Гаврилової.