Василина Чумаченко, студентка 3 курсу факультету журналістики поділилась враженнями про проходження виробничої практики.

Цієї зими я пройшла практику в громадській організації «Ukrainian Volunteer Service». І перед тим, як поділитись своїм досвідом, хочу познайомити Вас із діяльністю організації. Вона розвиває волонтерський рух в Україні. UVS прагне впровадити волонтерство в повсякденне життя кожного українця. Організація хоче зробити добровільний рух настільки звичайним і зрозумілим, щоб кожен житель нашої країни отримав позитивний досвід волонтерства та щодня відчував на собі результат волонтерської діяльності інших.
І ця практика відрізняється від класичної роботи у ЗМІ. По-перше, мої обов’язки були пов’язані більше із PR-напрямком. Я була і копірайтером, і SMM-менеджером, займалась digital-стратегуванням і співпрацювала зі ЗМІ. Я писала щодня, у різних жанрах, для абсолютно різних аудиторій. Навіть встигла «підтягнути» свої дизайн-навички.
По-друге, я проходила практику в громадському секторі. Тут не працює державний класицизм та комерційний постмодернізм. Тут потрібно писати про вищі змісти, вміти оперувати певною лексикою та знати, на який «біль» натиснути. І це справжній виклик для студентки, яка має досвід роботи за стандартами ЗМІ. Зізнаюсь, переключитись було нелегко. Адже твоя головна мета – не інформувати, не продавати, а залучати. Залучати до волонтерства, залучати до розвитку, залучати творити добро.
А ще мені дуже пощастило із командою. Разом з ними я встигла з’їздити на відпочинок у Карпати, побувати на форумі у Краматорську, а в Івано-Франківську познайомитись із засновниками найуспішнішого соціального ресторану країни. І звичайно, встигла поволонтерити в Одесі.
Цей місяць я інвестувала свої навички та знання, отримані під час навчання на факультеті, в дійсно добру справу. І мені приємно усвідомлювати, що я не просто проходила практику, а допомагала змінювати світ.