9 листопада факультет журналістики Національного університету «Одеська юридична академія» долучився у якості партнера Національної спілки журналістів України до проведення вебінару на тему «Судова журналістика: особливості, жанри.

Специфіка висвітлення «кримських» процесів». У вебінарі, який модерував голова НСЖУ Сергій Томіленко, взяли участь декан факультету журналістики, доктор наук із соціальних комунікацій, професор Тетяна Кузнєцова, викладачі і студенти структурного підрозділу НУ «ОЮА», правозахисники, журналісти. Ця колективна розмова на стримінговій платформі ZOOM стала третім таким заходом проекту «У фокусі – Крим», який НСЖУ реалізує в листопаді-грудні поточного року за підтримки Європейської федерації журналістів. Проект вбирає в себе цикл присвячених узагальненню досвіду висвітлення проблем окупованого українського півострова вебінарів, програму яких розробили спеціалісти НСЖУ на чолі з відомим кримським журналістом, секретарем НСЖУ Миколою Семеною.

Основний спікер, головний редактор видання  судової журналістики «Грати» Антон Наумлюк змалював учасникам вебінару загальну  «картину» стану справ зі свободою слова, демократією, умовами роботи журналістів в окупованому Криму, а також проаналізував наявні на сьогодні у журналістів методи збору інформації.  Він підкреслив визначну роль громадянських журналістів, насамперед із числа кримських татар, в об’єктивному і оперативному інформуванні громадськості про ситуацію на півострові. А.Наумлюк в ході вебінару також розмірковував над найбільш «вживаними» на сьогодні жанрами і форматами судової журналістики в Криму.

Учасники вебінару почули чимало практичних порад від журналістів і правозахисників щодо роботи з джерелами, висвітлення судових процесів, а також рекомендацій відносно того, як не наразитися на небезпеку бути арештованим і притягнутим до відповідальності. 

Власним досвідом журналістської діяльності в окупованому Криму, у тому числі про перипетії його арешту, судової справи і, нарешті, виїзду на територію «материкової» України поділився заслужений журналіст України Микола Семена. «Якщо вже так сталося, що вас звинувачують в суді, тут треба захищатися на повну силу, свою невинуватість варто доводити переконливими аргументами», - зазначив Микола Михайлович. 

Голова НСЖУ Сергій Томіленко, підводячи підсумки обговорення, висловив надію, що ситуація зі свободою слова в окупованому Криму, дотриманням там прав і свобод українських громадян залишиться в центрі уваги вітчизняних журналістів і міжнародної спільноти. Він висловив сподівання, що цій справі  сприятиме як сьогоднішня зустріч, так і в цілому навчальний проект «У фокусі – Крим». Як додав лідер НСЖУ, слухачами навчального курсу можуть стати журналісти онлайн-медіа, газет, радіо і телебачення, студенти та блогери. С.Томіленко подякував партнерам – викладачам і студентам факультету журналістики НУ «ОЮА» - за підтримку ініціативи щодо проведення циклу вебінарів. 

Прес-служба факультету журналістики

Національного університету 

«Одеська юридична академія».