Міжнародний семінар з питань цифрової безпеки, зміцнення взаємозв’язку між дослідженнями та політикою відбувся у Одесі на базі факультету журналістики Національного університету «Одеська юридична академія».

       Як повідомила організаторка семінару, професорка кафедри журналістики, доктор наук з державного управління Тетяна Маляренко, семінар проводився в рамках проєкту, що реалізується Громадською організацією «Український інститут кризового менеджменту та розв’язання конфліктів», який свого часу отримав фінансування програми імені Жана Моне Європейського Союзу на дворічний термін за відповідною тематикою. За її словами, в ході семінару українськими та іноземними вченими проведено низку лекцій і тренінгів, які мали на меті сприяти вдосконаленню цифрових навичок викладачів та дослідників, використанню систем академічного пошуку інформації, цифрових бібліотек, що можуть  застосовуватися у процесі викладання та під час досліджень. 

Захід пройшов у так званому змішаному форматі, частина лекторів – як українських, так і і іноземних (з Македонії та Казахстану) - заняття проводила оф-лайн в аудиторіях НУ «ОЮА», частина - он-лайн. Так, із США завдяки стрімінговій програмі ZOOM до семінару долучалися доктор Михайло Мінаков (Вільсон Центр, Вашингтон) і доктор Чад Бріггс (Університет Аляски, Анкорідж), які свої виступи присвятили, відповідно, національній безпеці і приватному життю у кіберпросторі, а також тактиці дезінформації в соціальних мережах та заходам з протидії їй.

 

      Учасники семінару також обговорювали питання, пов’язані із сучасними конфліктами у кіберпросторі, візуалізацією даних та інфографікою, антикризовим реагуванням на деструктивні кіберінформаційні впливи тощо. Традиційно велику зацікавленість у присутніх викликали виступи і тренінги, які провели українські вчені професор Юрій Данік і доцент Тарас Лютий. 

Довідка. Програма Жан Моне є однією із освітніх програм Європейського Союзу, свою назву вона отримала на честь відомого французького державного діяча, одного із засновників Європейського Союзу. Її мета полягає в підвищенні рівня знань та поінформованості суспільства а ЄС та поза його межами з питань єропейської інтеграції, через стимулювання викладання, дослідницької діяльності. В рамках програми, заснованої в 1989 році, профінансовано понад 4000 проектів з тематики європейської інтеграції.
      З 2013 року Програма Жан Моне є одним з компонентів програми Еразмус +.