Як підвищити якість журналістського матеріалу? Як перевірити достовірність інформації? Як не потрапити у ловушку фейків, маніпуляцій та пропаганди? З цими питаннями стикається кожний свідомий громадянин у пошуках якісних новин. Академія політичної журналістики допомогла її учасникам розібратися у поставлених питанях.

Тренінг тривав 2 дні, протягом цього терміну чотири спікери ділилися досвідом та професійними тонкощами. Так Євгеній Якунов, заслужений журналіст України, розповів про дезінформацію, маніпуляцію, фейки, чорний піар та критичне мислення; Анастасія Багаліка, редактор новин, поглибила знання учасників тренінгу у галузі політичної реклами та джинси, торкнулася гендерної теми та безпеки журналіста; Валентина Троян порушила актуальне питання специфіки роботи у східних регіонах, а Марина Сингаївська нагадала про журналістські стандарти, етику та безпеку у політичному просторі.

Під час лекцій учасникам академії, окрім теоретичного матеріалу, пропонувалися практичні завдання: пошук фейкових новин, маніпулятивних заголовків тощо. Загальним висновком тренінгу стало усвідомлення актуальності проблеми «викривлених» новин. Сьогодні, на жаль, факти часто стають спотвореними, а інформація перекрученою. Обов’язок справжнього журналіста розумітися на сучасних інформаційних технологіях, адже, як ми зрозуміли з пройденого курсу, «із пропагандою майже неможливо боротися зворотньою пропагандою. Єдиний вихід, щоб не попастися на вудочку маніпуляцій – бути медіаграмотним». 

Дем’янова Валерія, 3 курс