Презентаційний круглий стіл «Голос жінки має силу-2019»: цінності проекту та шляхи його реалізації» провів факультет журналістики Національного університету «Одеська юридична академія» спільно з Фундацією прав людини за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

У заході, що проходив у Музеї рідкісної книги, взяли участь студенти і викладачі факультету на чолі з деканом професором Тетяною Кузнєцовою, голова правління Фундації прав людини Євген Фомін, голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін, представник Національної комісії України з питань захисту суспільної моралі Людмила Акімова, голова громадської організації «Асоціація жінок України «Дія» Наталія Делієва, інші спікери.

- В ході реалізації проекту ми робимо акцент на внутрішньо переміщених жінках, - заявив Євген Фомін. – Слоган проекту – «Мистецтво може відкрити будь-які двері і може пройти через будь-які бар’єри», а загалом ми в областях, які долучилися до проекту, відбираємо жінок в чотири чотириденні школи-тренінги: «Як стати блогером», «Основи відеоблогінгу», «Арт-терапія» і «Драма-театр». Суспільство має почути голоси різних груп населення, які на сьогодні не мають доступу до медіа, і ось якраз через блог ці жінки можуть бути почуті, і це, зрештою, позначиться на розподілі тих чи інших ресурсів у регіоні, - додав лідер громадської організації.

У свою чергу, декан факультету журналістики професор Тетяна Кузнєцова наголосила на причинах і важливості долучення факультету до реалізації даного міжнародного проекту.

- Участь у проекті сприятиме самореалізації студентів, які прагнуть впливати на зміну якості життя в Одесі, яким є що сказати. І проект дасть їм необхідні навички створення впливогенних блогів, - зазначила Тетяна Кузнєцова. - Коли я побачила, що проект дає змогу студентам як заявити про болючі суспільні проблеми, так і розповісти про позитивні моменти із життя суспільства, то відразу подали заявку на участь у конкурсі. І я рада, що у Одеській області саме ми стали партнером Фундації прав людини, - додала вона.

Також за словами керівника факультету журналістики, на факультеты вже здійснюється відбір найбільш вмотивованих студентів, які пройдуть у Київській області школу блогерства.

- Сподіваюсь, у подальшому ці студенти стануть своєрідними агентами змін у нашому суспільному житті, долучатимуть до справи своїх ровесників, й взагалі людей будь-якого віку, - сказала професор Кузнєцова.

Під час «круглого столу» подано чимало слушних ідей і пропозицій, які зацікавили організаторів заходу.

Довідково. Проект «Голос жінки має сил» (Women Voices Count) у 2019 році реалізується у 8 регіонах України. Факультет журналістики НУ ОЮА у лютому поточного року став офіційною партнерською організацію Фундації прав людини в Одеській області. Метою проекту є установлення в суспільстві гендерної рівності як важливої умови сталого розвитку країни; підтримка місцевих органів влади та неурядових організацій, що працюють на місцях, для забезпечення політичної, соціальної та економічної участі жінок у всіх суспільних процесах; розширення можливостей жінок та посилення їхніх голосів на місцевому рівні; забезпечення виконання в Україні умов Резолюції 1325 РБ ООН та досягнення цілей сталого розвитку до 2030 року; послаблення напруження та пом’якшення конфліктів у суспільстві шляхом спільної творчої діяльності; створення простору для повноправної участі жінок з усієї України (у тому числі з непідконтрольних територій) у вирішенні питань, пов’язаних з побудовою миру та встановленням безпеки на національному рівні; залучення до миротворчих процесів широкої аудиторії за допомогою художніх виставок, драматичних театрів, вуличних вистав, відеоблогів та інших арт-форматів.