З 12 по 15 лютого 2014 року в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулися перший та другий тури лінгвістичного конкурсу «Іноземна мова та професійна кар’єра» («Language and Career in Law»), організатором якого стали кафедра іноземних мов і кафедра германських та романських мов факультету міжнародно-правових відносин. Це вже п’ятий рік проведення цієї олімпіади, але цього року учасників було ще більше, їх знання –  глибшими, змагання – гострішим.

Честь факультету журналістики відстоювала студентка 1 курсу та за сумісництвом староста 1 групи – Кіструга Ірина.
- Скажи будь ласка, тобі не страшно було на 1 курсі йти на вузівську олімпіаду, відразу після школи?
- Я люблю ризикувати, а згода на участь – один із таких випадків. Це не перша олімпіада у моєму житті, тому й погодилася. До того ж, у мене була потужна підтримка – декан факультету Кузнєцова Тетяна Василівна, мій викладач з англійської мови Полякова Ганна Павлівна та мої однокурсники.
- Як це бути найменшою серед учасників?
- Я не була наймолодшою, далеко ні. Участь в олімпіаді брали представники майже усіх факультетів НУ "ОЮА" 1 - 4 курсів, особливо багато в цьому році було студентів перших курсів, що здивувало як організаторів, так і нас самих. Серед моїх конкурентів було багато моїх одноліток, тому особливих незручностей чи, навпаки, відвертих переваг я не відчувала. Усе відбувалося у дружній атмосфері, з гумором, з повагою один до одного і визнанням того, що все одно не всі можуть стати переможцями. Я не посіла перше місце серед усіх учасників олімпіади, але перше місце на факультеті й одне з перших місць серед 1 курсу - це непоганий старт для мене як для новачка.
- Як довго ти займаєшся вивченням англійської мови?
- Англійською займаюсь з 4 років, і вдячна мамі за те, що запропонувала мені почати вчити мови. Закінчила Одеську гімназію №5 з поглибленим вивченням англійської мови, де уроки іноземних мов були 10-11 разів на тиждень – не тільки англійської, ще й французької мови. Таким чином, вивчаю англійську вже 14 років і не планую зупинятися.
- Що дало «поштовх» до вивчення?
- Перегляд мультфільмів Disney. Мені кортіло дивитись мультики в оригіналі, читати літературу. Згодом мені подарували навчальну комп’ютерну гру англійською мовою, яка була для мене першим кроком у світ лінгвістики.
- Для себе,що дала тобі ця перемога?
- Два диплома та втішні призи (сміється). Та насправді, окрім яскравих емоцій, це неперевершений стимул працювати над собою далі,розвиватися та не зупинятися на досягнутому.
- Які плани на майбутнє? Практика чи, можливо, робота?
- Планую записатися знову на мовні курси, щоб мати постійну розмовну практику. Робота? Мені б хотілося поєднувати роботу за спеціальністю та мовні навички у майбутньому. Подивимось, як воно буде далі. Та, можу запевнити, що й у майбутніх роках намагатимуся брати участь в олімпіадах та конкурсах такого типу.

Що ж, від усього факультету журналістики ми вітаємо Іру з перемогою, пишаємося нею і дякуємо за докладені зусилля.