Праворуч підеш - інформаційне сміття знайдеш, ліворуч підеш - на жовту пресу натрапиш. А як прямо підеш - то щастя критичного мислення знайдеш.
Як новомодно зараз кажуть, сучасні проблеми потребують сучасних рішень. У соціальних мережах, з екранів телевізору, на просторах інтернету - на всих цих майданчиках щохвилинно обробляється та подається безліч інформації. І всі ці, здавалося б, помічники людини обережно та непомітно стають її найзапеклішими ворогами. Тож як не попастися в інформаційні лапи сміття та залишити час на реальне життя? Розберемось далі.
По-перше, потрібно навчитись розрізняти офіційну інформацію від чуток чи недостовірних фактів. Довірти краще за все перевіреним джерелам, офіційним особам чи представникам, державним сайтам. Адже нікому не відоме посилання на сайт, який заповнений самісінькими сенсаціями наводить трохи сумніву. Бо, «брехня, вона ж як сніжка: чим довше її котиш, тим більшою вона стає» (М. Лютер). І тим більше викривлених фактів залишиться після однієї кепської новини.
По-друге, важливо регулювати час проведений у інтернеті. Так часто ми, хоч і маємо купу справ, беремо до рук гаджети та прокрастинуємо. Ми читаємо статті про те, як виріщувати цибулю на вікні, хоча воно нам й не потрібне, переглядаємо відео на Ютубі про те, як влаштований космос чи Всесвіт, чи ще гірше, просто листаємо стрічку Фейсбуку чи Інстаграму. А все чому? Тому що на підсвідомості ми вважаємо, що, коли щось дивимося - то це нас чомусь навчає. НІ! Ці злодії просто забирають в нас час.
Нарешті, по-третє, вимикайте іноді гаджети взагалі. Вмійте концентруватися на реальному житті. Бо, дивлячись на ідеальні фізичні форми, життя та дорогі речі у інших ми забуваємось і зовсім перестаємо цінувати те, як сонце гріє чи пташка співа. Бо, як казав великий Мартін Лютер, «Світ наповнений щоденними чудесами».
Автор: Ольга Садомова