Як наші журналісти стажувалися на «Інтері»

Сьогодні більшість студентів стовідсотково переконані у тому, що практика – це нецікава та нудна сторона студентського життя.  Факультет журналістики руйнує будь-які стереотипи, це питання – не виняток. Студенти-журналісти активно та з користю проводять літній відпочинок і не втрачають жодної можливості приблизитися на крок до заповітної мрії – стати справжніми акулами пера. А мрії, звичайно, збуваються!

Цього разу п’ять наших студентів проходили практику на центральному українському телеканалі «Інтер». Мені поталанило бути у їх числі та стажуватися у якості кореспондента на програмі «Подробиці».

Знайомство з найпопулярнішим телеканалом країни розпочалося із ньюзруму та зустріччю з великим творчим колективом. Практика на телеканалі проходила досить цікаво та насичено. Щоразу ми виїжджали на зйомки разом із журналістами, найчастіше, щоб записати інтерв’ю. Потім брали участь у подальшій підготовці сюжету до випуску новин: відписували синхрони, писали альтернативні тексти, спостерігали за процесом монтажу.

Окрім того, кожного дня до Києва кореспонденти, які працюють у зоні АТО, Руслан Смещук та Ярослав Кречко, пересилають відзняті відео. У редакції є черговий журналіст, який відповідає за матеріали з Донецької та Луганської областей. В його обов’язки входить проконтролювати, щоб сюжет був змонтований вірно та вчасно. Ми також не втрачали такої нагоди та працювали разом з ними, готуючи сюжети з АТО. Протягом усього процесу роботи разом з нами були наші помічники та наставники – журналісти «Інтера», які консультували і навчали новинарній журналістиці.

Найголовнішим та найприємнішим бонусом проходження практики була можливість відвідувати прямі ефіри. Погодьтеся, дивно було б дивитися випуски новин, сидячи удома, коли є нагода спостерігати за процесом наживо. Власне, так ми і робили. Студія «Інтера» вражає своєю масштабністю та технічною оснащеністю. Сучасне нове обладнання, велика кількість камер і, відповідно, операторів, які слідкують за тим, щоб картинка на телеекрані була якісною та подобалася глядачеві. І ось, як кажуть, «камера, мотор», а в ефірці «розгон, виходимо на першу камеру, світло вмикаємо», разом з мільйонами українців ти чуєш вітання ведучої і, не відриваючись від екрану, слухаєш про головні події цього дня. До речі, не лише українські новини, а й з усього світу, адже в «Інтера» є свої кореспонденти у Вашингтоні, Лондоні, Москві. Не говорячи вже про міжнародний відділ, які щодня готують вибірку найцікавіших подій. Вперше я спостерігала за тим, як над одним сорокахвилинним випуском новин працює неймовірно великий та згуртований колектив. До речі, колектив, який уміє вести справжній діалог один з одним.

Нам дуже пощастило і себе відчути його частиною. Ми мали унікальну можливість не лише працювати у команді разом з ньюзмейкерами, а й спілкуватися з ведучими. Стажування на телеканалі подарувало нам знайомство з обличчями «Інтера» - Наталією Бєлашевою, Ганною Гомонай та Ольгою Бондарчук. Особисто для мене це той взірець, на який варто спиратися. Нприклад, Ольга, поспілкувавшись з нами після прямого ефіру, поділилася власними шляхом, яким вона пройшла від кореспондента-початківця (який писав куди тільки можливо – місцеві газети, теленовини, Інтернет) до успішної, професійної та популярної ведучої новин на найрейтинговішому телеканалі країни.  Її секрет простий: говорить, що як тільки починала будувати кар’єру, мріяла про «Інтер», і просто крок за кроком йшла назустріч своїй меті.

Під час практики ми не лише проводили увесь свій день на телеканалі, а й навіть починали свій ранок разом з «Інтером». Дві години позитиву та гарного настрою у прямому ефірі з ведучою Іриною Юсуповою заряджали нас бадьорістю та енергією з самого ранку. Знову ж таки побували і у самій студії, і, як говорять, за лаштунками, у ефірній кімнаті. Правду кажучи, важко сказати, де цікавіше, адже робота кипить усюди.

Словом стажування на центральному телеканалі України подарувало не лише яскраві враження та багато нових знайомих, а й колосальний досвід, який неодмінно знадобиться нам в подальшій журналістській діяльності. Крім того, ми вкотре переконалися, що професія журналіста багата на складнщі, але саме вони і роблять її цікавішою та захопливішою.

 

Наталія Опара


Останні новини

  • Сьогодні більшість студентів стовідсотково переконані у тому, що практика – це нецікава та нудна...

  •     Після ознайомлення шанувальників із літературно-музичним перформансом «Альберт, або найвища форма страти» в «Гостинной Hub» Юрій Андрухович погодився відповісти на деякі запитання,...

  • Часто можна почути від туристів та екскурсоводів, що Львів – це місто кохання та кави. Проте для...

  • Колишня редакторка програми теленовин NewslineБі-бі-сі Північної Ірландії Анджеліна Фуско наразі працює...

  • На базе факультета журналистики стартовал 5-й сезон Школы юного журналиста. 4 ноября школьники и...

Вхід