Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ВНЗ.

Післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master's program); навчання за суміжною спеціальністю; річне/півторарічне навчання без отримання диплому з метою поглиблення знань з певної наукової дисципліни (non-degree study program); підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни
*За винятком спеціальностей: бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина.

• Американські студії
  • Антропологія
  • Археологія
  • Архітектура / містопланування
  • Астрономія
  • Бібліотекарство
  • Біологія
  • Ґендерні студії
  • Генетика
  • Географія
  • Геологія
  • Громадське управління
  • Державна політика
  • Екологія/охорона довкілля
  • Економіка (теоретичні напрямки)
  • Журналістика/ засоби масової комунікації
  • Інженерні науки
  • Інформаційні науки
  • Історія
  • Історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру
  • Комп'ютерні науки
  • Лінгвістика/ прикладна лінгвістика
  • Література
  • Матеріалознавство
  • Мистецтво (живопис, скульптура, музика, кіно, театр, фотографія,хореографія)/ мистецтвознавство
  • Міжнародні відносини
  • Музеєзнавство
  • Освіта/управління в галузі освіти
  • Охорона здоров'я
  • Охорона історичної спадщини
  • Педагогіка
  • Політичні науки
  • Правознавство
  • Психологія
  • Релігійні студії
  • Соціальна робота
  • Соціологія
  • Українознавчі студії
  • Фізика
  • Філософія
  • Фольклор
  • Хімія

Вимоги до кандидатів:

• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу
  • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі
  • мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (у серпні 2015 р.)
  • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів

* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.

** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.

*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х  років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).

Умови гранту:

• оплата навчання в університеті
  • щомісячна стипендія
  • медичне страхування
  • квиток в обидва боки

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

• [анкета]
  • обов'язкові додаткові форми
  • три рекомендаційні листи
  • копії всіх документів про вищу освіту, які свідчать про отриману кваліфікацію, ступінь чи звання (дипломи з додатками, сертифікати тощо)/ або копія залікової книжки для студентів 3-6-х курсів, які ще не отримали диплом на момент конкурсу. Документи мають бути завірені тільки тією установою, яка їх видала (нотаріально завірені копії не приймаються). Фіналісти програми повинні будуть подати завірені переклади документів про освіту англійською мовою.
  • портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)

Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:

• перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу(травень 2014)
  • рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли до півфіналу (червень-липень 2014)
  • співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина вересня 2014)
  • затвердження рекомендованих кандидатів та визначення університетів для фіналістів програми (січень-квітень 2015)
  • початок навчання/гранту – серпень-вересень 2015 року.

Фіналісти Програми складатимуть комп'ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) та GRE General Test (Graduate Record Examination) у жовтні-листопаді 2014 року. Кандидати з права складатимуть лише TOEFL.

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує учасникам конкурсу витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; оплачує комп'ютерне тестування для фіналістів програми; надає візову підтримку стипендіатам.

Остаточне рішення щодо надання гранту приймає Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Інститут Міжнародної Освіти (IIE) допомагає визначити університети у відповідності до академічних або наукових інтересів кандидатів.

Документи приймають до 16 травня щороку.

Координатор програми — Інна Бариш Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.